×

Umów się na wizytę

Przesyłając ten formularz zgadzasz się na przesłanie do firmy NaLigonia wprowadzonych informacji.
Twoje dane osobowe są poufne i nie będą udostępniane osobom trzecim. Służą wyłącznie do przetworzenia żądania i ułatwienia ponownego kontaktu.

 

Oferta

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych zarówno u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia przeprowadzona przez ortodontę wpływa na właściwe stosunki międzyzębowe, proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

W naszym gabinecie leczymy wady zgryzu aparatami stałymi jak rónież ruchomymi.

Aparaty stałe zalecane są pacjentom z uzembieniem stałym – dzieciom oraz dorosłym. Aparat stały składa się z pierścieni oraz zamków ortodontycznych cementowanych na zębach, drutów ortodontycznych oraz elementów dodatkowych – gumek, sprężynek, rurek ochronnych oraz łańcuszków elastycznych.

Aparaty ruchome zalecane są dzieciom w okresie skoku wzrostowego, w czasie wymiany zębów mlecznych na stałe oraz jako wstępne leczenie przed aparatami stałymi. Aparaty ruchome wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, a jego typ dobierany jest do rodzaju wady.

W gabinecie oferujemy również aparaty kosmetyczne.

ETAPY LECZENIA ORTODONTYCZNEGO
  • Diagnostyka

    Przed leczeniem ortodonta bada jamę ustną pacjenta, pobiera wycisk szczęki i żuchwy na podstawie których wykonane zostaną modele gibsowe uzębienia pacjenta, wykonuje zdjęcia RTG i zdjęcia fotograficzne.

  • Plan leczenia

    Następnie następuje omówienie z pacjentem metody leczenia, dobór rodzaju aparatu oraz omówienie kosztów leczenia.

  • Załóżenie aparatu ortodontycznego

    Polega na naklejeniu na zęby małych zamków, a następnie połączeniu ich łukiem. Po założeniu ortodonta przekazuje pacjentowi instruktaż postępowania z aparatem (jedzenie, higiena itp.).

  • Wizyty kontrolne

    Podczas wizyt kontrolnych ortodonta kontrolują stan aparatu, zmiany w jamie ustnej i postępy leczenia. Wizyty kontrolne przy aparatach stałych wskazane są co 4-6 tygodni, natomiast w przypadku aparatów ruchomych co 2-3 miesięcy.

  • Zdjęcie aparatu

    Po ściągnięciu aparatu stałego, wykonywane są zdjęcia RTG, zdjęcia fotograficzne oraz założenie retencji. Retainer, czyli płytka retencyjna, od momentu zdjęcia aparatu będzie odpowiadać za utrzymanie efektów leczenia. Okresowe wizyty kontrolne służą monitorowaniu efektów leczenia