×

Umów się na wizytę

Przesyłając ten formularz zgadzasz się na przesłanie do firmy NaLigonia wprowadzonych informacji.
Twoje dane osobowe są poufne i nie będą udostępniane osobom trzecim. Służą wyłącznie do przetworzenia żądania i ułatwienia ponownego kontaktu.

 

Lekarz dentystaLek. dent. Grzegorz Skupinski

+48 734 150 798

rejestracja@naligonia.com

Lek. dent. Grzegorz Skupiński

Ukończyłem studia na Wydziale Lekarsko- Dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śl. We Wrocławiu. Praca jest moją pasją. Moje zainteresowania zorientowane są wokół chirurgii, endodoncji, protetyki. Nieustannie poszerzam moją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w wielu specjalistycznych szkoleniach, kursach, konferencjach.

Czym zajmuje się stomatolog?

Lekarz stomatolog dba o profilaktykę i leczenie chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Najbardziej popularna stomatologia zachowawcza polega na zapobieganiu rozwojowi próchnicy. W jej zakres wchodzi m.in. odbudowa tkanek zęba (tzw. wypełnienia) oraz leczenie kanałowe.

Co leczy stomatolog?

 • Próchnicę
 • Choroby zębów i przyzębia
 • Schorzenia miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych
 • Uzupełnianie braków zębowych
 • Wykonuje protezy, korony i mosty ceramiczne
 • Zakłada licówki (nakładki zmieniające barwę oraz kształt zębów)

Kiedy udać się do stomatologa?

 • Kontrolnie raz na pół roku
 • W razie zauważenia ubytków w zębach
 • W momencie pojawienia się bólu zębów i dziąseł
 • Jeśli chcemy zadbać o estetykę i higienę jamy ustnej

Jak często odwiedzać stomatologa?

Lekarza dentystę należy profilaktycznie odwiedzać raz na sześć miesięcy. Taki czas wystarczy, żeby mieć stałą kontrolę nad stanem uzębienia. W razie długotrwałego leczenia to lekarz stomatolog wyznacza jego czas i zaleca pacjentowi konkretne terminy wizyty.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

Lekarz stomatolog na pierwszej wizycie wykonuje badanie kontrolne, które daje mu ogólną wiedzę dotyczącą stanu zdrowia pacjenta. Niemniej jednak warto mieć ze sobą dokumentację z poprzednich badań. Nie jest to warunek konieczny, ale na pewno bardzo ułatwi lekarzowi podjęcie skutecznego leczenia.

Zakres usług:

 • Kontrola stanu uzębienia
 • Higienizacja zębów
 • Skaling
  Usunięcie bakterii oraz kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą skalerów - specjalistycznego aparatu ultradźwiękowego.
 • Piaskowanie
  Dokładne oczyszczenie zębów z płytki nazębnej, osadu czy przebarwień powstałych w wyniku częstego spożywania kawy, herbaty tytoniu oraz niektórych napojów gazowanych.
 • Lakowanie
  Uszczelnienie bruzd i zagłębień w zębach poprzez ich pokrycie specjalnym lakiem.
 • Fluoryzacja
  Wzmocnienie szkliwa po przez nakłożenie na powierzchnię zębów grubej warstwy preparatu o wysokiej zawartości fluoru.
 • Leczenie próchnicy zębów
 • Odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
 • Leczenie kanałowe
 • Protetyka

Protetyka:

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się uzupełnianiem braków w uzębieniu pacjentów - zarówno pojedynczych, jak i mnogich, a także uszkodzonych tkanek zębowych. W naszym gabinecie oferujemy szeroki zakres zabiegów z zakresu protetyki stomatologicznej, których efektem jest przywrócenie estetycznego uśmiechu oraz prawidłowej funkcjonalności narządu żucia.

 • Uzupełnianie braków zębowych
  Nasi stomatolodzy, dzięki wiedzy i precyzji nabytej w ciągu wieloletniej pracy, skutecznie redukują wszelkie niedogodności związane z utratą zębów. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta dobieramy odpowiednią metodę leczenia, która zapewni w jego przypadku największą skuteczność i zagwarantuje zadowolenie.
 • Protezy
  W naszym gabinecie wykonujemy nowoczesne protezy, stanowiące ruchome uzupełnienie braków zębowych, które w dowolnym momencie można zdjąć i ponownie założyć. Estetyczny uśmiech pacjenta przywracamy, stosując protezy szkieletowe (doskonale sprawdzające się przy częściowych brakach zębów), protezy akrylowe oraz protezy acetalowe.
 • Korony i mosty
  W trosce o wszystkich pacjentów, w naszej ofercie znajdują się również korony i mosty ceramiczne oraz na podbudowie metalowej, które doskonale odbudowują zniszczone zęby. Warto jednak zaznaczyć, że mosty są skuteczną metodą rekonstrukcji zęba, jedynie w przypadku, gdy w sąsiedztwie luki, którą chcemy wypełnić, znajdują się zdrowe zęby. Stanowią one bowiem filary dla koron protetycznych, z których składa się most. Niezaprzeczalnym atutem tego typu leczenia jest ochrona przed próchnicą, a co za tym idzie wszelkimi, związanymi z nią dolegliwościami. Co więcej, uzupełnienie braku zębowego zmniejsza również ryzyko występowania chorób dziąseł.
 • Licówki
  W celu poprawy stanu jamy ustnej pacjenta wykonujemy także licówki kompozytowe i ceramiczne. Licówki pokryją rozległe wypełnienie oraz uporczywe przebarwienia, zmieniają kształt zębów i pozwalają na nadanie im wymarzonego wyglądu. Są to niezwykle cienkie nakładki, które zachowują trwałość przez wiele lat. Taki typ leczenia przeznaczony jest dla pacjentów, którzy nie są usatysfakcjonowani barwą oraz kształtem swoich zębów. Licówki zapewniają bardzo naturalny efekt, a co najważniejsze - niezwykle skutecznie przywracają prawidłową kondycję policzkowych i wargowych powierzchni zębów.

Ważne informacje:

Przed wizytą u stomatologa należy dokładnie umyć zęby i nie spożywać posiłków krótko przed wejściem do gabinetu. Tę czynność należy jednak wykonać wcześniej, gdyż po wyjściu z gabinetu często zalecane jest wstrzymanie się od jedzenia przez jakiś czas.

Cennik profilaktyka
Usuwanie kamienia 100 zł
Piaskowanie z zabezpieczeniem fluorowym 100 zł
Lakierowanie zębów 60 zł
Fluoryzacja 60 zł
Lakowanie 40 zł
Leczenie nadwrażliwości 30 zł
Wybielanie 800 zł
Usunięcie zęba 100 zł
Usunięcie zęba z szyciem 150-300 zł
Cennik protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa 850-900 zł
Korona cyrkon 1000-1500 zł
Licówka kompozytowa 350 zł
Korona tymczasowa 100 zł
Wkład korzeniowo-koronowy 250 zł
Proteza akrylowa 1-8 zębów 300-400 zł
Proteza akrylowa 9-17 zębów 590 zł
Proteza szkieletowa 1300 zł
Proteza acetalowa 1300 zł
Proteza nylonowa 1200 zł
Cennik usług stomatologia zachowawcza
Konsultacja BEZPŁATNIE
Leczenie zęba materiałem światłoutwardzalnym 130-300 zł
Odbudowa kosmetyczna zęba 150-300 zł
Znieczulenie 30 zł
Wypełnienie tymczasowe 80-150 zł
Leczenie kanałowe metodą konwencjonalną
(opracowanie i wypełnienie kanałów bez odbudowy zęba)
350-800 zł
Leczenie kanałowe metodą SAF
(opracowanie i wypełnienie kanałów bez odbudowy zęba)
400-800 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba
(reendo)
500-1000 zł
Trepanacja i opatrunek komory zęba 100-150 zł
Leczenie zęba mlecznego 100-150 zł
Zdjęcie RTG 30 zł

Umów się na wizytę