×

Umów się na wizytę

Przesyłając ten formularz zgadzasz się na przesłanie do firmy NaLigonia wprowadzonych informacji.
Twoje dane osobowe są poufne i nie będą udostępniane osobom trzecim. Służą wyłącznie do przetworzenia żądania i ułatwienia ponownego kontaktu.

 

Oferta

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza polega na profilaktyce u leczeniu próchnicy. W zakres zabiegów stomatlogii zachowawczej wchodzi:

  • leczenie próchnicy zębów,
  • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
  • leczenie kanałowe

Bakterie, znajdujące się w jamie ustnej, mogą nie tylko powodować próchnicę, ale również wiele innych schorzeń dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a takze choroby serca, nerek i stawów. Dlatego zapobieganie i leczenie próchnicy jest tak ważne i ma ważne znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w zapobieganiu chorobom całego organizmu.

W naszym gabinecie leczymy próchnicę w oparciu o najnowszy sprzęt i materiały. Leczenie polega na usunięciu przez lekarza dentystę tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Nasi lekarze korzystają z wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu kształt i połysk odbudowanego zęba wygląda łudząco podobnie do naturalnego zęba. Szeroka paleta kolorów wypełnień pozwala na dobranie idealnego odcienia tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Doświadczenie naszych lekarzy w połączeniu ze zdolnościami manualnymi pozwala odbudować ząb w spoób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym pełną funkcjonalność zęba.

Marzenie o pięknym uśmiechu może stać się rzeczywistością nawet, dla tych którzy borykają się z problemami natury stomatologicznej. Zabiegi w naszym gabinecie mogą być przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu, ale jest w pełni świadomy. Stosujemy środki znieczulające, które znoszą przewodzenie bólowe nerwów i są zupełnie obojętne dla organizmu. Podczas zabiegów lekarz stara sie wytłumaczyć poszczególne etapy leczenia i przekazać wiedzę na temat określonego zabiegu.